Dziś jest: 14 Lipiec 2024
Imieniny obchodzą:
Stella, Bonawentura, Marcelin

   

Zespoły MOK w Łazach

Grupa teatralna "MIRAŻ"

teatrWszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy kilku pasjonatów sztuki teatralnej postanowiło założyć przy MOK w Łazach amatorski teatr „MIRAŻ”. Obecnie pod czujnym okiem Doroty Zglejc członkowie grupy teatralnej porzucają codzienne sprawy i problemy, aby na chwilę stać się kimś innym i pożyć w innym świecie, który przemija wraz z ostatnimi oklaskami na sali.

Czytaj więcej...

Zespoły śpiewaczo - obrzędowe

Zespoły śpiewaczo - obrzędowe

Na terenie Gminy Łazy aktywną działalność prowadzą zespoły śpiewacze działające przy miejscowych Kołach Gospodyń Wiejskich. Zadaniem Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach jako instytucja nadzorująca działalność tych grup jest m.in. stwarzanie odpowiednich warunków dla ich rozwoju, zapewnianie fachowej pomocy merytorycznej, promowanie i wspieranie ich działalność.

Czytaj więcej...

Chór Klubu Seniora "Semafor"

Chór Klubu Seniora

Od ponad dwudziestu lat przy Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach działa Chór Klubu Seniora "Semafor". Chór bardzo chętnie i aktywnie bierze udział w wydarzeniach kulturalnych mających miejsce w Łazach ale również ma za sobą występy na przeglądach i festiwalach w różnych zakątkach Polski.

Czytaj więcej...

Kapela Znad Czarnej Przemszy

Kapela Znad Czarnej Przemszy

 

"Kapela znad Czarnej Przemszy" to grupa osób lubiących muzykować a także fascynującyh się folklorem i muzyką ludową. Zespół powstał w 2013 roku i działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach. Założycielem zespołu jest Grzegorz Piłka. Członkami Kapeli są reprezentanci gmin przez które przepływa „Czarna Przemsza”: Łazy, Siewierz, Zawiercie.

Czytaj więcej...

Studio Piosenki

Studio Piosenki

Uczestnicy zajęć w ramach „Studia Piosenki” działającego przy MOK w Łazach rozwijają swoje zdolności wokalne. Zajęcia nauki śpiewu zapoczątkowane zostały w 2007 roku i od tego czasu zgromadziły dużą ilość osób, które poszerzyły swoje umiejętności wokalne, o czym mogliśmy się przekonać niejednokrotnie podczas wydarzeń muzycznych zarówno na terenie Gminy jak i poza nim.

Czytaj więcej...

Dziecięcy zespół wokalny "Śpiewoludki"

Dziecięcy zespół wokalny

W Miejskim Ośrodku Kultury działa dziecięcy zespół wokalny “Śpiewoludki”, który skupia w swoich szeregach uzdolnione muzycznie dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Na zajęciach dzieci poznają nowe piosenki pełne bogatych treści i melodii, dostosowane do ich możliwości głosowych. Ponadto, zajęcia odbywają się przede wszystkim z użyciem żywego akompaniamentu wykonywanego na pianinie a także podkładów muzycznych CD.

Czytaj więcej...

Dziecięcy Zespół Taneczny

Dziecięcy Zespół Taneczny

Od kilku lat w Miejskim Ośrodku Kultury działa dziecięcy zespół taneczny. Podczas zajęć prowadzonych przez Annę Brzostek – Góźdź, dzieci uczą się ciekawych układów tanecznych, rozwijają swoje zdolności rytmiczne i ruchowe, uczą się pracy w grupie.

Czytaj więcej...

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl