Dziś jest: 29 Kwiecień 2024
Piotr, Robert, Bogusław

Dziecięcy zespół wokalny "Śpiewoludki"

Dziecięcy zespół wokalny

W Miejskim Ośrodku Kultury działa dziecięcy zespół wokalny “Śpiewoludki”, który skupia w swoich szeregach uzdolnione muzycznie dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Na zajęciach dzieci poznają nowe piosenki pełne bogatych treści i melodii, dostosowane do ich możliwości głosowych. Ponadto, zajęcia odbywają się przede wszystkim z użyciem żywego akompaniamentu wykonywanego na pianinie a także podkładów muzycznych CD.

Podczas zajęć uczestnicy kształcą dykcję, emisję głosu, uczą się zgodnej współpracy w grupie poprzez ćwiczenia i zabawy oparte na rytmice, melodyce piosenek i utworów muzycznych. Dzieci uczą się także śpiewać z wykorzystaniem mikrofonów a także „odnajdywać się”  i poruszać na prawdziwej scenie przy prawdziwej widowni.

Opiekunem zespołu jest Izabela Świtalska. Zespół ma za sobą występy podczas lokalnych imprez kulturalnych takich jak m.in.: Dzień Dziecka, Święto Kupały czy Noworoczny Koncert Karnawałowy.

Zapraszamy dzieci lubiące śpiewać, pragnące rozwijać swoje zdolności muzyczne do wstąpienia w szeregi zespołu.

• P1350540
  • P1350541