Dziś jest: 30 Kwiecień 2024
Marian, Katarzyna, Jakub

tablicamokwyposazenieMiejski Ośrodek Kultury w Łazach zrealizował zadanie „Zakup wyposażenia do sali widowiskowej gwarancją rozwoju i efektywnej działalności Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach”. Na zadanie łazowska instytucja kultury pozyskała 80.000 tyś zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

To drugi projekt realizowany ze środków ministerialnych. Dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparciu Gminy Łazy udało się przeprowadzić szereg prac mających na celu podniesienie jakości i standardu, zmniejszenie kosztów użytkowania i stworzenie godnych warunków do rozwijania działalaności kulturalnej – informuje Grzegorz Piłka, dyrektor MOK w Łazach.

W ubiegłym roku dzieki wspariu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyremontowano salę widowiskową wraz ze sceną, balkonem oraz całym zapleczem. W tym roku doposażono scenę w kurtyny, kulisy, kotary, paludamenty i podesty, zakupiono profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie, urządzenia służące do wizualizacji scenicznych, sprzęt studyjny oraz zamontowano fotele kinowe na balkonie oraz zakupiono dodatkowe krzesła – dodaje Karol Hadrych, koordynator projektu.

Koszt całej tegorocznej inwestycji wynosi 180 000 tyś zł. Gmina Łazy przekazała środki finansowe w wysokości 100 000 tys. zł, 80 000 tyś zł to środki pozyskane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.