Dziś jest: 30 Kwiecień 2024
Marian, Katarzyna, Jakub

Modernizacja sali widowiskowej wraz z zapleczem w MOK w Łazach

salamodernizacjaJest nowoczesna, uniwersalna i już zachęca do odwiedzania – nowa sala Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.  Dzięki wsparciu władz Gminy Łazy oraz Ministerstwa Kultury zmodernizowano salę widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.

Jak przyznaje dyrektor MOK Łazy Grzegorz Piłka, sala od wielu lat czekała na tę inwestycję. Na początku wyremontowaliśmy fasadę, budynek z zewnątrz. A w lipcu ruszyła modernizacja głównej sali oraz sąsiednich pomieszczeń. Do tych prac przygotowywaliśmy się dwa lata – przyznał Piłka.

W ramach projektu przebudowano scenę, wykonano remont sali głównej wraz z balkonem oraz odnowiono hol. Zamontowano również nowe oświetleniem sali widowiskowej, a pomieszczenia odpowiednio wygłuszono. Łączny koszt modernizacji sali MOK w Łazach wyniósł około 460 tysięcy złotych netto, czyli ponad 600 tysięcy złotych brutto. 100 tysięcy złotych na ten cel przeznaczyło Ministerstwo Kultury, 500 tysięcy wygospodarował samorząd Łaz. Remont wewnątrz budynku MOK to kolejny już etap rewitalizacji obiektu. W 2012 roku przeprowadzono kompleksową termomodernizację budynku, gmach zmienił swój wygląd i wpasował się w odnowione centrum Łaz. Jak podkreśla Grzegorz Piłka - sala wymagała pilnie remontu oraz przebudowy. Ostatnie prace w tym miejscu prowadzono w latach 70 i 80-tych.

Modernizacja sali widowiskowej uczyniła Miejski Ośrodek Kultury atrakcyjniejszym, bardziej przyjaznym i ułatwiła jego działanie. Obniży także koszty funkcjonowanie w przyszłości – dodał Piłka.