Dziś jest: 4 Maj 2024
Florian, Malwina, Monika

Kulturniak 2016

kulturniakiMOKJuż po raz dziewiąty w Łazach wręczone zostały „Kulturniaki” - nagrody Miejskiego Ośrodka Kultury. Wyróżnienia otrzymały instytucje, firmy oraz osoby wspierające rozwój kultury na terenie Łaz.

W tym roku uroczysty koncert oraz wręczenie statuetek „Kulturniak 2016” odbyły się 4 grudnia o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Galę uświetniła Łazowska Orkiestra Instrumentalna w towarzystwie Joanny Janus, Patrycji Gotfryd, Hanny Błoch, Klaudii Bargieł, których występy towarzyszyły kulturniakowej gali.

„Tradycją stało się już wręczanie „Kulturniaków” wszystkim tym, którzy w różny sposób wspierają wszelkie przedsięwzięcia artystyczne i kulturalne, a także wszelkie inne działania realizowane przez nasz ośrodek. „Kulturniaki” wręczane są od 2008 roku i z roku na rok darczyńców przybywa. W tym roku wręczyliśmy 34 statuetki” - podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor MOK Łazy.

Gmina Łazy to jedna z tych gmin, w której dzieje się bardzo dużo. Wydarzenia kulturalne, sportowe i imprezy plenerowe cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów. Dni Łaz, Dzień Dziecka i wiele innych przedsięwzięć nie byłoby jednak możliwe gdyby nie wsparcie różnych instytucji, przedsiębiorstw i organizacji. To właśnie ta współpraca umożliwia realizację wielu interesujących projektów, które podnoszą kulturalną świadomość mieszkańców i integrują społeczeństwo.

Koniec roku to czas podsumowań i podziękowań wszystkim tym, którzy przyczynili się do rozwoju kulturalnego Gminy Łazy. Statuetkami Kulturniaków 2016 doceniono zaangażowanie pasjonatów kultury wspierających działania Miejskiego Ośrodka Kultury, dzięki którym drzwi ośrodka są szeroko otwarte dla wszystkich.

Podczas gali wręczono także Nagrody Burmistrza Łaz w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, które otrzymali: Marcin Mogiła i Andrzej Kaim. Galę poprowadzili Gabriela Kaczyńska i Grzegorz Piłka.

NAGRODY KULTURNIAK 2016

Bank Spółdzielczy w Wolbromiu,Firma Market-Metal Andrzej Jaros,PPUH "DOLOMIT" KOPALNIA ZĄBKOWICE S.A.,Urszula i Grzegorz Kozioł,Starostwo Powiatowe w Zawierciu,Firma AGATA Mieczysław Tyborski,Firma DG – NET,Firma FABEX,Rathdowney Polska Sp. z o.o.,Firma „Pak-Gum” Wacław Pakaszewski,Eugeniusz Klimek,Kokoszka Andrze,Zakład Przetwórstwa Mięsnego Neapol,Piekarnia „LISAK,Piekarnia Frania,Piekarnia Barbary Nowickiej,Marta i Grzegorz Szata,Firma Virtu,Zajazd pod Dębem,Meblopol Łazy,Andrzej Kleszcz,Hotel Zawiercie,Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne w Łazach,Firma „Kolbrux”,Grzegorz Jackiewicz,Leszek Koszewski,Sebastian Mroziński,Firma „GUARD” – Tomasz Kit,Firma „SAFETY24”,Firma „Start-Bat” Marek Kita,LGD „Perła Jury,Firma „PROMAX”,Marcin Janus,Zenon Walicki

• kulturniaki 1
  • kulturniaki 13