Dziś jest: 4 Maj 2024
Florian, Malwina, Monika

Kulturniak 2014

glownekulturniakSiódma edycja gali „Kulturniak” organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Łazach przeszła do historii. Uroczysta gala odbyła się 26 października w zmodernizowanej sali widowiskowej, na którą łazowska instytucja kultury pozyskała środki finansowe z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Co roku pragniemy docenić wysiłek wielu entuzjastów kultury, ludzi i organizacji, którzy wspierają działalność naszego ośrodka. Cieszymy się, że każdego roku darczyńców przybywa. Wszystkie wspierające osoby mają ogromny wkład w rozwój łazowskiego ośrodka kultury. W tegorocznej edycji wręczono ponad 30 statuetek w dwóch kategoriach: codziennej współpracy oraz wspierania działalności MOK Łazy – mówi Grzegorz Piłka, dyrektor MOK w Łazach.

Na uroczystość wręczenia nagród przyszły tłumy gości. Świeżutka, jeszcze pachnąca sala widowiskowa pękała w szwach. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Maciej Kaczyński – Burmistrz Łaz, Maciej Kubiczek – Przewodniczący Rady Miejskiej w Łazach. W imieniu Pani Poseł Anny Nemś list gratulacyjny przekazał Mirosław Mazur. Na gali nie zabrakło dyrektorów szkół, instytucji i innych organizacji działających na terenie Gminy Łazy.

Galę poprowadził duet – Gabriela Kaczyńska oraz Grzegorz Piłka. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Kameralnej „Feroce” pod kierownictwem Leopolda Stawarza. Na scenie zaprezentowali się lokalni wykonawcy jak również zaproszeni soliści. Publiczność mogła podziwiać występy: Olimpii Karbownik, Joanny Janus, Hanny Błoch, Błażeja Kozy, Adama Pstrowskiego, Marcina Szlachty oraz Karola Hadrycha.

Niespodzianką był występ Burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego, który zasiadł za fortepianem i wraz z Orkiestrą Kameralną „Feroce” wykonał utwór „Ballada dla Adeliny”.

Gala „Kulturniak” była również okazją do wręczenia nagrody Burmistrza Łaz za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Tegoroczna nagroda przypadła Pani Iwonie Kłosek – Karwat na co dzień pracującej w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach.

Wysoki poziom organizacyjny i profesjonalizm wykonawców sprawił, że publiczność owacją na stojąco podziękowała wszystkim wykonawcom koncertu. Kolejna edycja znów za rok.

NAGRODY KULTURNIAK 2014

Kulturniak – wspieranie działalności

Bank Spółdzielczy w Wolbromiu o. Łazy, Market-Metal Andrzej Jaros, PPUH "DOLOMIT" KOPALNIA ZĄBKOWICE S.A., Urszula Kozioł Grzegorz Kozioł, Cukiernia – Kawiarnia „Skała”, Firma FABEX, Meblopol Łazy, Andrzej Kleszcz, Józef Pieczykolan, Rathdowney Polska Sp. z o.o., Stacja Paliw Ogro-Car, Pizzeria Moreno, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Neapol, Marta i Grzegorz Szatan, Virtu Zawiercie, Halina i Stanisław Lisak, Barbara Nowicka, Józefa Nowak, Zenon Walicki, Zbigniew Ligienza, Elżbieta i Włodzimierz Jachna, Iwona i Dariusz Ludwikowscy, Monika i Rafał Ludwikowscy, Restauracja Spichlerz, OSKP „Centrum” Łazy, Hotel Zawiercie, Mieczysław Tyborski, Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne w Łazach, Tauron Sprzedaż sp. z o.o., Tauron Wydobycie S.A., F.H.U. „Raf – Pol”, F.H.U. Medex

Kulturniak – codzienna współpraca