Dziś jest: 4 Maj 2024
Florian, Malwina, Monika

Kulturniak 2013

Kulturniak 2013Gromkimi brawami zakończył się koncert galowy w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach, podczas którego wręczono honorowe nagrody – Kulturniak 2013. Koncert poprowadził jak zawsze duet Gabriela Kaczyńska i Grzegorz Piłka.

Statuetki przyznawane są firmom i instytucjom oraz osobom prywatnym, którzy w tegorocznym roku wsparli materialnie oraz finansowo różnego rodzaju przedsięwzięcia organizowane przez MOK.

Wydarzenie uświetnił w tym roku koncert Orkiestry Kameralnej „Feroce” pod dyrekcją Leopolda Stawarza oraz wychowanków Studia Piosenki. Podczas koncertu swoje prace rękodzielnicze zaprezentowali członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „Kulkturniak”, współorganizatorzy Koncertu.

W roku 2013 nagrody otrzymali:

Bank Spółdzielczy w Wolbromiu o. Łazy, Market-Metal Andrzej Jaros, PPUH "DOLOMIT" KOPALNIA ZĄBKOWICE S.A., Hotel Zawiercie, Urszula i Grzegorz Kozioł, Meblopol Łazy, Andrzej Kleszcz, Józef Pieczykolan, HDI Rathdowney Polska Sp. z o.o., Stacja Paliw Ogro-Car z Ogrodzieńca, Pizzeria Moreno, Mieczysław Tyborski, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Neapol, Marta i Grzegorz Szatan, Virtu Zawiercie, Agnieszka i Grzegorz Piekaj, Halina i Stanisław Lisak, Barbara Nowicka, Józefa Nowak, Zenon Walicki, Zbigniew Ligenza, Elżbieta i Włodzimierz Jachna, Iwona i Dariusz Ludwikowscy, Monika i Rafał Ludwikowscy, Andrzej Kokoszka, Resteuracja Spichlerz, Firma Inet IT/AV, Wyższa Szkoła Biznesu z Dąbrowy Górniczej oraz Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne.

Honorowego „Kulturniaka” przyznano w tym roku druhom strażakom z Ochotniczych Straż Pożarnych z terenu Gminy Łazy. Symboliczne podziękowanie odebrał Włodzimierz Koza z Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Łazach

• Kulturniak2013_02
  • Kulturniak2013_03