Dziś jest: 4 Maj 2024
Florian, Malwina, Monika

Kulturniak 2011

Kulturniak 2011Gasną światła, wchodzi orkiestra, przy fortepianie siada Marcin Mogiła. Wkrótce w sali rozbrzmiewa Scherzo h-moll op.20 Fryderyka Chopina. Tak w niedzielę, 20 listopada rozpoczęła się uroczysta gala, podczas której rozdano prestiżowe nagrody dla firm i osób wspierających Miejski Ośrodek Kultury w Łazach. Koncert poprowadził Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach i Gabriela Kaczyńska-Lipś, dziennikarka Polskiego Radia Katowice.

„Kulturniak to dowód wdzięczności, za szczególne wspieranie naszych przedsięwzięć. Dzieki przekonaniu, że życie kulturalne jest ważnym elementem rozwoju naszej społeczności, mogliśmy zrealizować wiele artystycznych i kulturalnych wydarzeń" - wyjaśniał Grzegorz Piłka. „Cieszy fakt, że co roku ilość przyznawanych wyróżnień jest większa. Świadczy to o tym, że osoby bądź instytucje jednostki do których się zwracamy nie odwracają się od naszych próśb, a wręcz przeciwnie służą nam stosowna pomocą” – zaznaczał dyrektor Piłka.

Podczas gali wręczono aż 24 nagrody. Ponadto w czasie koncertu burmistrz Łaz, Maciej Kaczyński wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej, Maciejem Kubiczkiem, złożyli podziękowania osobom, które wsparły organizację tegorocznych Dożynek w Rokitnie Szlacheckim.

Wydarzenie uświetnił występ solistów Studia Piosenki (Olimpii Karbownik, Nicoli Kolankowskiej, Aleksandry Mogiły i Roberta Palki) oraz koncert Łazowskiej Orkiestry Instrumentalnej pod kierunkiem Jacka Dobrzańskiego.

Tegoroczne Kulturniaki otrzymali:

Poradnia rejonowo-specjalistyczna Medicus w Łazach, Akumulatory Start-Bat Marek Kita Ciągowice, Bank Spółdzielczy w Wolbromiu o. Łazy, Piekarnia - Ciastkarnia „Lisak” z Wysokiej, Trade-Pol Turza, Market-Metal Andrzej Jaros, PPUH „Dolomit” Kopalnia Ząbkowice, Vis-Security Sosnowiec, „Pak-Gum” Wacław Pakaszewski, Euroforum - Oficjalny Organizator Poland Trophy, Urszula i Grzegorz Kozioł, Fabex Fabian Czapla, Meblopol Łazy, Andrzej Kleszcz, Agnieszka i Grzegorz Piekaj Ciastkarnia „Karpatka”, Józef Pieczykolan, Rathdowney Polska, FHU Bomidrex Rokitno Szlacheckie, Siłownia Taurus z Łaz, Jolanta i Andrzej Kokoszka, Firma „Agata” Mieczysława Tyborskiego, Inet IT/AV z Łaz, „Ogro-Car” Włodzimierz Dziubałtowski, Pizzeria Capri Myszków.

• Kulturniak2011
  • Kulturniak2011_02