Dziś jest: 4 Maj 2024
Florian, Malwina, Monika

Kulturniak 2010

Kulturniak 2010Kultura jest czynnikiem pozwalającym odróżnić jeden naród od drugiego. Współcześnie, kulturę polską tworzą nie tylko jednostki ale i wydarzenia dziejące się w dużych i małych miastach, wsiach, gminach i powiatach, w które zaangażowane są Gminne oraz Miejskie Ośrodki Kultury. Chcąc podziękować wszystkim osobom wspierającym przedsięwzięcia realizowane przez MOK w Łazach, od 2008 roku przyznawane są statuetki – tzw. „Kulturniaki”. Podczas tegorocznej gali wręczono aż 15 wyróżnień.

„Nagroda ta jest podziękowaniem za szczególne wspieranie przedsięwzięć kulturalnych oraz tworzenie warunków finansowych i rzeczowych do działalności naszej instytucji. Cieszy nas fakt, że nasza współpraca staje się coraz bardziej efektywna za co jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni” – mówił podczas otwarcia ceremonii Grzegorz Piłka, dyrektor MOK w Łazach. Współprowadzącą uroczystość była Gabriela Kaczyńska – Lipś z Polskiego Radia Katowice.

Pierwszym punktem programu był motyw przewodni z filmu „Braveheart”, wykonany przez Orkiestrę Kameralną z Dębicy pod kierunkiem Leopolda Stawarza. Mistrzowsko zaprezentowała się Olimpia Karbownik, w duetach z Andrzejem Kaim – „Vivo per Lei” i Alexem Martinezem – „Tu cosa fai”. Zwłaszcza duet z uczestnikiem programu „Mam Talent” okazał się sporym zaskoczeniem, gdy publiczność dowiedziała się, że para ta wystąpiła razem na scenie po raz pierwszy. Siłę swojego głosu miała również okazję zaprezentować Agnieszka Ciupek oraz Robert Palka, natomiast Mateusz Zimny (trąbka) pokazał swój talent instrumentalny. Na scenie zaprezentowali się także wokaliści łazowskiego Studia Piosenki. Publiczność długo oklaskiwała na stojąco wspólny występ wszystkich artystów podczas wykonania „Time to say Goodbye”, Andrei Bocellego.

Nagrodę „Kulturniak 2010” otrzymali:

EXPERT RTV AGD Łazy; Bank Spółdzielczy w Wolbromiu; BOMIDREX; Józef Pieczykolan; MEBLOPOL ŁAZY; Urszula i Grzegorz Kozioł – OKNA PCV; Kleszcz Andrzej; MASTERPOOL; STARTBAT; Agnieszka i Grzegorz Piekaj; FIRMA AGATA; Arleta i Robert Tuora; EUROFORUM; DOLOMITY ZĄBKOWICE; TRADEPOL.

• Kulturniak2010
  • Kulturniak2010_02