Dziś jest: 4 Maj 2024
Florian, Malwina, Monika

Grand Prix IV Jurajskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Łazy 2019 dla Bartosza Bąka

BARTOSZBAKNajpiękniejsze kolędy i pastorałki rozbrzmiały w Łazach podczas IV edycji Jurajskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek - Łazy 2019. To już czwarta edycja naszego festiwalu i z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem.

„Zgłoszenia napłynęły z wielu miejscowości, z województw śląskiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego. To soliści, zespoły, duety, chóry, wykonawcy w różnym wieku. W poprzedniej edycji było to blisko 600 wykonawców, w tym roku na liście wykonawców znalazło się prawie 1000 osób” – podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.

Przesłuchania wykonawców odbyły się 10 i 11 stycznia. W repertuarze artystów biorących udział w przesłuchaniach znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Jury wysłuchało m.in. „Uciekali", „Siano na stół", „Kto wie", „Gore gwiazda", „Jakaś światłość", „Gloria". Poziom wykonań oraz wyraz artystyczny był bardzo wysoki. Nie brakowało gry na instrumentach, tańca oraz regionalnych strojów. Występy uczestników oceniało profesjonalne Jury w składzie: Grażyna Wikarek-Meus – przewodnicząca, Karolina Jędrak i Michał Gasz.

Przed jury wystąpili wokaliści i zespoły z m.in. Wieliczki, Siewierza, Klucz, Pilicy, Katowic, Dąbrowy Górniczej, Siemianowic Śląskich, Koszalina, Krakowa. Wśród uczestników wyłoniono uczestników, którzy najbardziej oryginalnie wykonali kolędy i pastorałki. To oni wystąpili na scenie widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach w koncercie laureatów połączonym z wręczeniem nagród, który odbył się w sobotę 12 stycznia o godzinie 17.00.

IV Jurajski Festiwal Kolęd i Pastorałek - Łazy 2019 organizowany został pod patronatem Burmistrz Łaz Macieja Kaczyńskiego, Starostwa Powiatowego w Zawierciu, Lokalnej Grupy Działania „Perła Jury”, Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie oraz Związku Gmin Jurajskich. Patronat medialny: Echa Łaz, kulturalnezawiercie.pl, zawiercinskie.pl oraz Radio Zawiercie.

WYNIKI:

GRAND PRIX IV JURAJSKIEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK ŁAZY 2019 - Bartosz Bąk – GOK Kłomnice

Wykonawcy najmłodsi:

1 miejsce – Milena Bąk / GOK Kłomnice

Wyróżnienie: Laura Kozieł – Kwaśniów Dolny, Tymoteusz Kozieł – Kwaśniów Dolny, Maja Lesikowska – Pracownia Pozytywka CK Bolesław, Oliwia Będkowska – SP 1 Myszków, Kalina Piłka – NSP w Rokitnie Szlacheckim, Zespół Lite Stars – SP Niegowonice

Soliści młodsi:

1 miejsce – Ksawery Bednarek / Radomsko

2 miejsce – Amelia Cierpiał / SP 31 Częstochowa

3 miejsce – Jagoda Biała / SP Włodowice

Wyróżnienie: Patrycja Sinicka – CHCK Chorzów, Julia Góra – Dąbrowa Górnicza, Filip Dachowski – Efendi Clue Wolbrom, Jagoda Rataj - Katowice, Kornelia Dusza – ZS w Popowie, Wiktoria Siudyka – Dąbrowa Górnicza, Adrianna Pilarska – SP 3 Łazy, Dominika Cieślik OPP Sosnowiec

Soliści młodzieżowi:

1 miejsce – Julia Soboniak / ZSP Lubojnia