Dziś jest: 18 Maj 2024
Alicja, Feliks, Eryk

Karnawałowe popisy młodych artystów z MOK w Łazach - Show Koncert Carnaval!!!

showglowneKarnawałowe rytmy, kunszt aktorski, muzyczne popisy, wokalne prezentacje - to wszystko wydarzyło się wczoraj, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. Młodzi, zdolni, pełni pasji, zapału do pracy młodzi artyści zaprezentowali sie podczas SHOW Koncert Carnaval.

O tym, że edukacja artystyczna w Gminie Łazy jest jednym z priorytetowych obszarów, a Miejski Ośrodek Kultury w Łazach z wielką starannością dba o rozwój artystyczny dzieci i młodzieży, nie trzeba nikogo przekonywać. Liczne inwestycje w infrastrukturę i wyposażenie, profesjonalna kadra oraz miła, przyjazna atmosfera sprawia, że zainteresowanie ofertą kultralną w Łazach jest ogromna, a liczba uczestników zajęć z roku na rok wzrasta.

Wczorajsze wydarzenie kulturalne wypełniło salę widowiskową po brzegi. Na scenie zapezentowali się uczestnicy zajęć artystycznych. Koncert rozpoczął się spektaklem teatralnym "O słoniu, który wysiedział jajko" (instruktor i reżyseria Dorota Zieleniec), w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej "Widzimisie".

Klasę skrzypiec, która działa w MOK od października 2019r., (instruktor: Katarzyna Helwing - Osuch), reprezentowała Zuzanna Stefańska - Hała.

W nowym roku kulturalnym 2019/2020 MOK w Łazach utworzył klasę akordeonu prowadzoną przez Romana Grabowskiego. We wczorajszym koncercie zaprezentowało się dwóch młodych akordeonistów - Aleksander Skrzypek, Bartosz Cegła.

Jacek Dobrzański od wielu lat prowadzi naukę gry na instrumentach dętych drewnianych. Podczas Show Koncert Carnaval zaprezentowały się dwie uczennice - Angelika Mucha (klarnet) oraz Wiktoria Kajdańska (saksofon).

Klasę pianistów (instruktor: Izabela Świtalska) reprezentowali Zofia Bocheńska oraz Krzysztof Dymarz.

Bardzo prężnie rozwijająca się klasa gitary klasycznej (instruktor: Kamil Gaciek) była reprezentowana wczoraj przez uczniów: Amelię Czernecką, Oliwię Zimoląg, Maję Osys, Zofię Wydmuch i Jana Ignasiaka. Klasę gitary rozrywkowej reprezentował Michał De Lorm.

Jak karnawał to tańce, jak tańce to dynamika i power. Pod kierunkiem Eweliny Węglarczyk zaprezentowały się dwie grupy tańća nowoczesnego - Rytmix oraz Synchronix. Gościnnie wystapiła grupa taneczna Harmony z Podzamcza.

Na zakończenie wystąpiły grupy wokalne. Młodsza grupa dziecięca ŚpiewoLudki (instruktor Izabela Świtalska) zaprezentowała dwa kanony: Scooby Doo oraz Sambę. Dziecięco - młodzieżowy zespół wokalny ŚpiewoNutki (instruktor: Karol Hadrych) wykonał piosenkę "Zacznij od Bacha" a młodzieżowy, żeński kwartet wokalny "In Tono" zaśpiewał piosenkę "Niech żyje bal"

Na zakończenie słowa uznania dla wykonawców i instuktorów oraz podziękowania dla rodziców wyraził Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński. Koncert prowadził Grzegorz Piłka - dyrektor MOK w Łazach.

Foto: https://www.moklazy.pl/index.php/galeria/category/269-rok-2020