Dziś jest: 12 Maj 2024
Joanna, Dominik, Pankracy

Zatańczyli tango

tangoprzytulangoŚpiew, muzyka i taniec towarzyszyły dzisiejszego popołudnia mieszkańcom Łaz, którzy pojawili się na Placu przy fontannie. Instrumentalnie tango zaprezentował zespół Sentido Del Tango, a taniec wykonali: Agnieszka Porczak i Gregory Swodczyk.

W ramach czerwcowych imprez plenerowych umilających spędzanie wolnego czasu mieszkańców i turystów w Łazach odbyło się niedzielne koncertowanie na Placu przy fontannie . Niedzielne, słoneczne popołudnie rozpoczęło się w rytmie lat siedemdziesiątych. Na scenie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne solistki ze Studia Piosenki w Łazach, które zostały przygotowane do występu przez Olimpię Karbownik. Tematem koncertu była twórczość Anny Jantar. Publiczność usłyszała m.in. takie przeboje jak: „Baju baj”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Nie wierz mi, nie ufaj mi”, „Staruszek świat”, Ktoś między nami”. Na scenie zaprezentowały się: Joanna Janus, Hanna Błoch i Karolina Jaszczyk.

W kolejnej części plenerowego muzykowania w świat tanga publiczność przeniósł zespół Sentido del Tango w składzie: Piotr Kopietz, Gabriela Machowska-Kopietz i Mateusz Szemraj. Po koncercie kroki tańca zaprezentowała Szkoła Tanga Argentyńskiego „Apasjonata”, którą na łazowskim wydarzeniu kulturalnym reprezentowali: Agnieszka Porczak i Gregory Swodczyk. Pokaz tanga zakończył się krótką lekcją tradycyjnego tanga argentyńskiego w bliskim trzymaniu. Tancerze skoncentrowali się przede wszystkim na harmonii między partnerami i muzykalności. Mieszkańcy Łaz nieśmiało rozpoczęli pląsy przed sceną. Okazało się, że nie takie tango straszne jednak wymagające nieco więcej treningów.

Organizatorem imprezy był Urząd Miasta i Gminy, Miejski Ośrodek Kultury i Park Wodny „Jura” w Łazach.