Dziś jest: 12 Maj 2024
Joanna, Dominik, Pankracy

Widowisko muzyczno - taneczne z okazji Dnia Matki

6Było śpiewająco, tanecznie i instrumentalnie. 26 maja w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach odbył się wyjątkowy koncert. Dzieci i młodzież kształcąca swoje zdolności muzyczne zaprezentowała program muzyczny zadedykowany wszystkim mamom z okazji ich święta. Była to okazja do podsumowania roku kulturalnego. Koncert poprowadził Karol Hadrych.

Ciąg dalszy artystycznego bloku muzyczno-tanecznego to odsłona instrumentalistów, którzy "pod okiem" Doroty Pieniążek rozwijają swoje zdolności muzyczne, a zapisy nutowe przekazują na klawiaturze pianina. Na scenie wystąpili: Bartosz Cegła, Natalia Gola, Kacper Męcik, Zuzanna Łakomik, Paweł Plaskacz, Karolina Gudy.

Na scenie nie mogło zabraknąć solistów, którzy wysokim poziomem reprezentują Gminę Łazy na różnych przeglądach i konkursach. Przed publicznością wystąpiły solistki: Joanna Janus w utworze "I wanna dance with samebody" i "Klown", Hanna Błoch prezentująca utwór Anny Jantar i Zbigniewa Hołdysa pt. "Ktoś między nami" i Karolina Jaszczyk wykonująca utwór pt. "Małe tęsknoty". Młodych solistów do koncertu przygotowała Olimpia Karbownik. Romantyczne brzmienia kontynuowała w swoim występie Patrycja Gotfryd, która zagrała i zaśpiewała "Magiczne słowa" i "Ciszę i wiatr". Uzdolnionej muzycznie młodzieży tajniki gry na gitarze odsłania Paweł Kleszcz.

Przez kilkadziesiąt minut w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury było śpiewająco, tanecznie i instrumentalnie, a wśród publiczności zagościła wspaniała i uroczysta atmosfera. Wysoki poziom wykonania znanych coverów oraz klimatyczny nastrój koncertu publiczność nagrodziła brawami. To nie jedyna nagroda jaka tego wieczoru czekała na artystów. Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach wręczył dzieciom, młodzieży i instruktorom dyplomy uznania, które stały się uwieńczeniem ciężkiej całorocznej pracy. Wszystkie mamy z dumą patrzyły na swoje pociechy, które na scenie zaprezentowały widoczny postęp w edukacji muzycznej.

Dopełnieniem muzycznej niespodzianki z okazji Dnia Matki była wystawa prac lokalnych artystów. Na sztalugach pojawiły się obrazy Marii Płatek, łazowskiej malarki, unikowe formy ceramiczne Marioli Drabek - Przednówek i prace malowane farbami na różnych materiałach Zofii Migas.  Wystawę będzie można podziwiać w Miejskim Ośrodku Kultury do 3 czerwca.