Dziś jest: 13 Maj 2024
Gloria, Robert, Serwacy

Majówka roztańczyła Łazy

majowkarelacjaPrzy dźwiękach zumby i w rytmie disco polo przebiegła tegoroczna majówka, która dzisiejszego popołudnia odbyła się w Łazach. Na scenie wystąpiły dzieci z Miejskiego Ośrodka Kultury, iluzjonista Alkadiass, a gwiazdą wieczoru był zespół Diadem. Gdy tylko z głośników zabrzmiała muzyka deptak obok Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Plac przy fontannie szybko zapełnił się mieszkańcami gminy. Zarówno dorośli jak i najmłodsi tego dnia nie mogli się nudzić.

Popołudniowy blok rozrywkowy tuż przed 16:00 rozpoczęli najmłodsi wokaliści z Dziecięcego Zespołu Wokalnego "Śpiewoludki", działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury. Tuż po śpiewających dziewczynkach odbył się pokaz tańca w wykonaniu najmłodszych. Dzieci chętnie wzięły także udział w konkursie plastycznym, podczas którego powstały nowe odsłony łazowskiego godła. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stanowisko, przy którym maluchy mogły zamienić się w kotki, motylki, spidermany i biedronki.

Zumbowe rytmy, które towarzyszyły kilkugodzinnej imprezie, zachęciły do pląsów zarówno młodszych jak i nieco starszych uczestników zabawy. Ale to tylko przedsmak prawdziwego szaleństwa. Iluzjonista Sebastian Alkadiass Grabowski tak zaczarował publiczność, że pojawienie się na scenie zespołu Diadem roztańczyło Łazy. Miłośnicy discopolowych rytmów z niecierpliwością czekali na ten koncert. Grupa zaśpiewała wiele znanych i lubianych utworów. Dobra zabawa towarzyszyła uczestnikom majówki do wieczornych godzin. Wiele osób nie poszło do domu z niczym. Podczas imprezy odbywało się losowanie wartościowych nagród m.in. wejściówki do Parku Wodnego "Jura", vouchery na imprezy plenerowe na błoniach zamku ogrodzienieckiego, zaproszenia na degustacje win i karnety do spa. Wystarczyło wypełnić kupon, który co godzinę brał udział w losowaniu.

Do wspólnej zabawy przez całe popołudnie zachęcał Karol Hadrych, który poprowadził popołudniową imprezę. Organizatorami majówki był Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta i Gminy oraz Park Wodny "Jura" w Łazach.

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów:
Hotel Zawiercie
Firma Lean