Dziś jest: 12 Maj 2024
Joanna, Dominik, Pankracy

Kolorowy Dzień Ziemi w Gminie Łazy

dzienziemiDrzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią  najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego. 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Dziś w naszej Gminie z tej okazji posadzono tuje na placu przy MOK - wzdłuż siłowni pod chmurką oraz klony i inne sadzonki na ul. Okólnej i na ul. Wiejskiej.

W akcji zorganizowanej przez Uniwersytet III wieku w Łazach uczestniczył m.in.: Burmistrz Maciej Kaczyński, który wraz z przedszkolakami i uczniami szkół z Gminy Łazy zasadził drzewka. W wydarzeniu wzięli udział również: Sekretarz Miasta i Gminy Łazy Ilona Pelon, Kierownik Wydziału Edukacji i Kultury Bożena Miklas, Prezes UTW w Łazach Krystyna Męcik oraz Dyrektor MOK Grzegorz Piłka.

Tego dnia młodzi mieszkańcy uczyli się proekologicznych postaw, które możemy stosować na co dzień. W specjalnie przygotowanym programie artystycznym wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 1. Sadzenie drzew było wykorzystaniem wiedzy teoretycznej w praktyce. Każdy chciał jak najlepiej posadzić swoje drzewo.

Wszystkich mieszkańców Gminy zachęcamy do wypoczynku na Placu przy Fontannie oraz na zielonym terenie za MOK-iem. Namawiamy wszystkich do bezpłatnego korzystania z siłowni pod chmurką oraz do korzystania z placu zabaw, a z okazji Dnia Ziemi zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy o ekologii i stosowaniem jej w codziennym życiu, np. poprzez segregację śmieci, oszczędne wykorzystanie wody czy niepalenie odpadów w piecach. Te działania to wyraz troski o nasze zdrowie i zdrowie kolejnych pokoleń.