Dziś jest: 12 Maj 2024
Joanna, Dominik, Pankracy

Wiosenny Turniej Szachowy za nami

szachymokW sobotnie przedpołudnie ponad 30 zawodników z Gminy Łazy zgłosiło swój udział w Wiosennym Turnieju Szachowym organizowanym przez Stowarzyszenie „Mała Szkoła” w Rokitnie Szlacheckim, Szkołę Szachową „Czarny Koń” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Łazach.

Pieczę nad poprawnym przebiegiem rozgrywek sprawował sędzia główny turnieju - Rafał Małecki Zawodnicy ostatecznie sklasyfikowani zostali w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I - III i kl.IV - VI. W młodszej kategorii wiekowej zawodnicy toczyli rozgrywki o puchar Dyrektora MOK w Łazach – Grzegorza Piłki, a starsi walczyli o puchar Burmistrza Łaz - Macieja Kaczyńskiego.   W kategorii młodszej zwyciężył Patryk Owczarek z NSP w Grabowej, a w kategorii starszej Mateusz Karwa z NSP w Rokitnie Szlacheckim. Medale otrzymali zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej grupie wiekowej – chłopcy i dziewczynki. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i małe medale.  Puchar Dyrektora Stowarzyszenia „MAŁA SZKOŁA” w Rokitnie Szlacheckim otrzymali: Mateusz Karwa za najlepszego zawodnika turnieju oraz Inez Walnik - najlepsza uczennica Stowarzyszenia. Inez Walnik.