Dziś jest: 13 Maj 2024
Gloria, Robert, Serwacy

Kolejny krok w rozwoju łazowskiej instytucji kultury

logomkidnInfrastruktura domów kultury to jeden z programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, do którego gminne ośrodki kultury mają możliwość składania wniosków o dotację na rozwój na swoich placówek. W ubiegłym roku MOK w Łazach otrzymał dotację z MKiDN w wysokości 100.000 tyś zł (sto tysięcy) na zadanie „Modernizacja sali widowiskowej wraz z zapleczem”. Dzięki pozyskanym środkom finansowym przeprowadzono kompleksową modernizację sali widowiskowej, balkonu oraz holu i klatek schodowych.

Pracownicy MOK w Łazach nie spoczęli na laurach i do kolejnej edycji przygotowali nowy wniosek na zadanie: „Zakup wyposażenia do sali widowiskowej gwarancją rozwoju i efektywnej działalności Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach”. Po ocenie formalnej i merytorycznej komisja oceniająca przyznała dotację w wysokości 80.000 tyś zł. (osiemdziesiąt tysięcy).

Celem łazowskiej instytucji kultury jest efektywna działalność mają na celu stworzenie godnych warunków do rozwoju artystycznego mieszkańców Łaz jak również organizacja koncertów i widowisk dla społeczności lokalnej. W ostatnich trzech latach dzięki pozyskanym środkom przeprowadziliśmy szereg inwestycji  - termomodernizacja budynku MOK, modernizacja sali widowiskowej wraz z zapleczem, a w chwili obecnej będziemy realizować kolejne zadanie, na które otrzymaliśmy wsparcie finansowe. Mamy nadzieję, że w ramach zadania MOK w Łazach wzbogaci się o nowe nagłośnienie i oświetlenie, kurtyny i kotary jak również nowe fotele na balkon – mówi Grzegorz Piłka, dyrektor MOK w Łazach

W chwili obecnej sala widowiskowa, która w ubiegłym roku przeszła metamorfozę nie posiada profesjonalnego wyposażenia. Dzięki uzyskanej dotacji problem ten zostanie rozwiązany.

Zakup niezbędnego wyposażenia pozwoli efektywnie prowadzić działalność kulturalną: organizować więcej koncertów, nowe przeglądy czy festiwale, podniesie standard świadczonych usług oraz zmniejszy koszty z tytułu wynajmu sprzętu – dodaje dyrektor łazowskiego MOK-u.