Dziś jest: 11 Maj 2024
Mira, Franciszek, Ignacy

Podsumowanie "Akcji Zima 2015" z MOK w Łazach

14Okres ferii zimowych w gminie Łazy upłynął pod znakiem codziennych atrakcji organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Łazach. Ferie to czas radości, zabawy, wypoczynku oraz wzmożonej ilości zimowych wyjazdów. Jednak nie wszyscy uczniowie mogli pozwolić sobie na wyjazd. Z myślą o dzieciach pozostających w czasie ferii w miejscu swego zamieszkania, łazowska instytucja kultury już po raz kolejny, wzorem lat ubiegłych zorganizowała „Akcję Zima”. Dla wielu dzieci to jedyna możliwość odpoczynku w bezpiecznych warunkach, pod okiem dorosłych.

Wypoczynek od zajęć szkolnych zainaugurowały „Zimowe wygibasy”, podczas których uczestnicy pod czujnym okiem instruktora tworzyły układy i animacje taneczne.  Typowo zimowym akcentem ferii z MOK w Łazach były bajkowe poranki i popołudnia, które cieszyły się sporym zainteresowaniem.  W kalendarzu ferii zimowych nie zabrakło ciekawych konkursów plastycznych, w których dzieci wykonały ozdoby, dekoracje karnawałowe i walentynkowe. Osoby posiadające umiejętności wokalne i muzyczne miały okazję wziąć udział w zajęciach z instruktorem, podczas których poznawały nowe piosenki. W okresie „Akcji Zima” dzieci miały możliwość obejrzeć dwa znakomite spektakle teatralne: „Złota Kaczka” oraz „Warkocz Królewny Widełki”. Organizatorzy przygotowali salę zabaw – mini plac zabaw, w której uczestnicy ferii z MOK mogli wybawić się do woli. Przy współpracy ze Studiem Tańca Eu4ya odbyła się „ZUMBA KIDS” oraz „Bal karnawałowy”. W kalendarzu ferii nie zabrakło pokazu iluzjonistycznego, który wykonał wicemistrz Polski Sebastian „Alkadiass” Grabowski.

Ogółem w wydarzeniach organizowanych przez MOK w Łazach w okresie zimowego wypoczynku od zajęć szkolnych wzięło udział około 700 osób. „Akcja Zima 2015 - Bezpieczne ferie w mieście” dofinansowano ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Więcej zdjęć - Galeria