Dziś jest: 9 Maj 2024
Grzegorz, Katarzyna, Karolina

XIV Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek za nami

XIV Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek za namiJuż po raz czternasty uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjum z Gminy Łazy spotkali się w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach aby wspólnie kolędować. Choć łazowski festiwal kolęd ma charakter konkursu, wspaniała atmosfera i świąteczny klimat nie pozwoliły nikomu odczuć sztucznej i zbędnej rywalizacji. W festiwalu wzięli udział uczniowie klas I-III, IV-VI oraz Gimnazjum. Podczas festiwalu można było usłyszeć zarówno tradycyjne kolędy jak również mniej znane pastorałki. "Złotą Kantyczkę" - nagrodę Grand Prix zdobyli uczniowie NSP w Grabowej.

Występy uczestników oceniła komisja Jury w składzie: Barbara Czajkowska (pedagog, muzyk, wokalistka, instruktor zespołów i chórów), Wiesław Foryś (pedagog, muzyk, klawiszowiec grupy Rootzmans, uczestnik finału VII edycji Must by the Music) oraz Rafał Drabek (prezenter muzyczny Radia Katowice). Jury festiwalu po wysłuchaniu wszystkich podmiotów wykonawczych postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

Wyróżnienia:

Zespół wokalny "Mali kolędnicy" SP 1 w Łazach

Zespół "Wesołe nutki" ZS nr 3 w Chruszczobrodzie

Chór z SP w Wysokiej

Chór z ZS nr 1 w Łazach

Weronika Czerwińska i Magdalena Czerwińska z SP nr 3 w Łazach

Kategoria Klas I - III

III miejsce - Zespół "Kropeczka" z ZS nr 2 w Niegowonicach

II miejsce - Zespół "Promyki" z SP w w Wysokiej

I miejsce - Chór z SP nr 3 w Łazach

Kategoria Klas IV - VI

III miejsce - Patryk Dymczyk i Radosław Wolski z NSP w Ciągowicach

II miejsce - Julia Rosik i Alicja Sołtysik z ZS nr 3 w Chruszczobrodzie

I miejsce - Wiktoria Pyrdoł z ZS nr 2 w Niegowonicach

Kategoria Gimnazjum

III miejsce - Maria Kajdas i Martyna Mazurkiewicz z ZS nr 3 w Chruszczobrodzie

II miejsce - Zespół wokalno - instrumentalny z ZS nr 1 w Łazach

I miejsce - Zespół wokalno - instrumentalny z ZS nr 2 w Niegowonicach

GRAND PRIX XIV GMINNEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK W ŁAZACH:

Zespół Klas I-III w Grabowej

Zespół z NSP w Grabowej otrzymał "Złotą Kantyczkę" a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Nagrodę rzeczową ufundowali również Radni Rady Miejskiej w Łazach reprezentujący sołectwo Chruszczobród. W przerwie festiwalu wręczono nagrody w w Gminnym Konkursie Plastycznym "Zapobiegajmy Pożarom", a Pani Marta Grzesica wręczyła stypendia w ramach działalności Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chruszczobród. Na zakończenie Przewodnicząca Jury Barbara Czajkowska pogratulowała wszystkim uczestnikom, podkreśliła wysoki poziom artystyczny i zachęciła do dalszego rozwijania swoich zdolności i umiejętności.

Więcej zdjęć - Galeria

Relacja video - kliknij tutaj