Dziś jest: 2 Maj 2024
Anatol, Zygmunt, Anastazy

W Łazach zostanie nagrana płyta przez młodych artystów z powiatu zawierciańskiego.

KulturniakPROMO"Kultura łączy mieszkańców powiatu zawierciańskiego" to zadanie, które na terenie powiatu zawierciańskiego zostanie zrealizowane po raz pierwszy w historii. Dzięki środkom finansowym, które Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "Kulturniak" w Łazach pozyskało w ramach Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych powiatu zawierciańskiego w 2021r, zostanie nagrana i wydana płyta.  Na krążku znajdą się utwory wykonane przez młodych artystów z różnych miejscowości powiatu zawierciańskiego, którzy aktywnie działają w swoich miejscowościach.

Wniosek (Obszar 1: Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej) został najwyżej oceniony - otrzymał 100 pkt, a kwota dotacji wynosi 7000 zł.