Dziś jest: 2 Maj 2024
Anatol, Zygmunt, Anastazy

Inaugruacja wakacji w Łazach - Lato z Kulturą!

Lato120 czerwca na Osiedlu Podlesie w Łazach odbył się rodzinny piknik z okazji przywitania wakacji. Impreza rozpoczęła się teatrzykiem dla dzieci. Po zakończeniu spektaklu dzieci miały możliwość skorzystania z animacji, które zostały dla nich przygotowane przez aktorów i animatorkę. W ramach plenerowego wydarzenia zorganizowany został także koncert muzyków i wokalistów z Gminy Łazy. W gminnej inicjatywie "Lato z kulturą" czynny udział wzięli przedstawiciele Fundacji św. Józefa, którzy razem z dziećmi przygotowali występ artystyczny.

W programie artystycznym przygotowanym przez MOK w Łazach wystąpiły pary taneczne (taniec ludowy), dwie grupy tańca nowoczesnego, wokaliści i instrumentaliści ze Studia Edukacji Muzycznej, zespoły wokalne: ŚpiewoNUTKI oraz TRIO MIO AMORE.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, dmuchańce, gry i zabawy oraz pokazy tańca. Dorośli mogli skorzystać ze stanowiska do samospisu Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, plenerowego Gminnego Punktu konsultacyjno- informacyjnego Programu „Czyste Powietrze” oraz skorzystać z mobilnego punktu szczepień. Wydarzenie finansowane zostało ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, pozyskanych za pośrednictwem LGD Perła Jury.

Foto: http://moklazy.pl/index.php/galeria/category/290-lato-z-kultura